План работы на 20 февраля

Штогод 21 лютага ва ўсім свеце адзначаецца Міжнародны дзень роднай мовы. Свята гэта, абвешчанае 17 лістапада 1999 года на 30-й сесіі ЮНЕСКА, накіравана на заахвочванне моўнай разнастайнасці і шматмоўнай адукацыі і спрыяе ўсведамленню моўных і культурных традыцый, якія грунтуюцца на ўзаемаразуменні, цярпімасці і дыялогу.

20 лютага, напярэдадні Міждународнага свята роднай мовы, прайшла квэст-гульня “Знаўцы роднай мовы”. Пынялі ўдзел вучні 7-х класаў. Удзельнікі наведалі станцыі “Імёны”, “Мудрыя дарадцы”, “Перакладчыкі”, “Станцыя кемлівых”, “Хуткая”, “і жартам і ўсур’ёз”. Вучні праявілі сае веды, кемлівасць, знаходлівасць.

Гульня атрымалася вельмі цікавай. Перамагла каманда “Буслы” (7 “Б” клас) – Дыплом I ступені.

Дыпломам II ступені ўзнагароджана каманда “Знічка” (7 “В” класа), трэцяе месца паздялілі каманды 7 “А” класа “Зоркалёты” і 7 “Г” класа “Рамонак”, яны атрымалі Дыплом III ступені.

20 февраля состоялось первенство учреждения по шахматам" Ваш ход!" среди учащихся 1- 9 классов.

1место Сегодник Николай -9 "Г" класс,
2место Лесун Матвей- 9 "В" класс
3место Свистельник Алексей- 1 "А" класс.